wrapper

Misja
Najważniejsze cele i zadania to:
  • posługa duszpasterska osób będących „w drodze” 
  • pomoc w poznawaniu świata sakralnego, piękna przyrody i dóbr kultury
  • koordynacja na terenie diecezji działań związanych z pielgrzymowaniem, turystyką , wypoczynkiem i duszpasterstwem w sanktuariach
  • skuteczna informacja o podejmowanych działaniach w ruchu pielgrzymkowym i turystycznym oraz dostępności diecezjalnych sanktuariów dla pielgrzymów i turystów
  • planowanie działań mających na celu pozyskiwanie funduszy na rozwój nowych form mających na celu usprawnienie duszpasterstwa 
  • współpraca z diecezjalnymi mediami (Radio RDN, Tarnowski Gość Niedzielny, portale internetowe stowarzyszeń, parafii i organizacji turystycznych)
  • współpraca z innymi instytucjami zajmującymi się sprawami pielgrzymowania i turystyki religijnej
 

DANE KONTAKTOWE

ul. Urszulańska 9, 33-100 Tarnów, PL

Zadzwoń 728 817 147

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 
 
Działa w Diecezji Tarnowskiej obejmując swoją posługą ewangelizacyjną "ludzi w drodze". Zajmuje się współpracą z Biurami Pielgrzymkowymi i Turystycznymi.
 
Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne „ITER” działa jako jednostka organizacyjna Diecezji Tarnowskiej, utworzona dekretem Biskupa Tarnowskiego w dniu 01.09.2017 r. 
Adres siedziby: ul. Urszulańska 9, 33-100 Tarnów, PL
Dyrektor Administracyjny: Ks. Krzysztof Orzeł
'
Diececezjalne Duszpasterstwo Pilegrzymkowo – Turystyczne prowadzi własną działalność gospodarczą określoną PKD 79.11 - „Działalność agentów i pośredników turystycznych polegającą na stałym pośredniczeniu w zawieraniu umów o świadczenie usług oraz na wykonywaniu na zlecenie klienta, czynności faktycznych i prawnych, związanych z zawieraniem umów o świadczenie usług turystycznych; 79.90.B Działalność w zakresie informacji turystycznej"