wrapper

Wiadomości

poniedziałek, 29 maj 2017 17:52

Diecezja tarnowska dzieli się powołaniami

Napisane przez
Diecezja tarnowska dzieli się powołaniami Ks. Zbigniew Wielgosz/Foto Gość

Sześciu kapłanów diecezji tarnowskiej rozpoczyna przygotowania do wyjazdu na misje. Ponadto dwóch duchownych pojedzie głosić Ewangelię do Niemiec, a jeden do Stanów Zjednoczonych. Biskup tarnowski Andrzej Jeż skierował ich do pracy duszpasterskiej, którą podejmą poza diecezją.

Ks. Michał Mikulski planuje jechać do Ameryki Południowej. „Już w seminarium zacząłem myśleć o wyjeździe. Pomógł mi misyjny staż w Ekwadorze. Pracując teraz na parafii te myśli powracały, by iść i głosić Ewangelię, tam gdzie brakuje kapłanów. Chciałbym im służyć , udzielać sakramentów świętych, głosić Słowo Boże, by mogli poznać Jezusa – dodaje.

Przygotowaniem do wyjazdu na misje będzie pobyt w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Większość kapłanów planuje pojechać na misje do Ameryki Południowej, a jeden do Afryki. Ks. Stanisław Knurowski miał plany, by jechać głosić Ewangelię na Kubę. Czy to się uda, dziś nie wiadomo. „Myśl o wyjeździe rozwijała się, a pojawiła się po wizycie biskupów m.in. z Kuby, którzy prosili o misjonarzy. Jest to wewnętrzne pragnienie, by służyć ludziom. W głębi serca czuję, że to jest ta droga” – podkreśla.

Ponadto jeden z kapłanów ma głosić Ewangelię w Stanach Zjednoczonych, a dwóch w Niemczech. W tym gronie jest ks. Tomasz Słowik, który po siedmiu latach kapłaństwa zdecydował się na wyjazd. „Odwiedzając po kolędzie swoich parafian dowiedziałem się jak wielu ludzi wyjeżdża do pracy do Niemiec i Norwegii. Tak zrodziła się ta myśl, żebym mógł być z Polakami, sprawować dla nich sakramenty, uczyć katechezy, prowadzić ich do Boga” – dodaje kapłan.

W sumie dziesięciu kapłanów diecezji tarnowskiej podejmie od września nowe obowiązki poza diecezją. Obok wyjazdu do Centrum Formacji Misyjnej, do Niemiec i USA, jeden duchowny rozpocznie studia z katechetyki na KUL-u. 

WYJAZDY POZA DIECEZJĘ 2017

Ks. mgr Stanisław Knurowski (parafia Stróże) – CFM

Ks. mgr Roman Marek (parafia Ujanowice) – CFM

Ks. mgr Dariusz Pawłowski (parafia Łapczyca) – CFM

Ks. mgr Grzegorz Kubalica (parafia św. Heleny w Nowym Sączu) – CFM

Ks. mgr Michał Mikulski (parafia Złockie) – CFM

Ks. mgr Przemysław Podobiński (parafia Mił. Bożego w Brzesku) – CFM

Ks. mgr Tomasz Słowik (parafia Szalowa) – Niemcy

Ks. mgr Piotr Maśnica (parafia Tarnów - Mościce) – Niemcy

Ks. mgr lic. Tomasz Góra (parafia Tarnów - NSPJ) – USA

Ks. mgr Jakub Kuchta (parafia Siedliska Tuchowskie) – KUL, katechetyka

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 maj 2017 18:23