wrapper

Wiadomości

piątek, 13 kwiecień 2018 17:01

W Mielcu powstał Dom św. Jana Pawła II

Napisane przez UM Mielec/eb
W Mielcu powstał Dom św. Jana Pawła II UMT Mielec

W czwartek 12 kwietnia podczas uroczystego otwarcia Domu Św. Jana Pawła II przy ulicy Bł. Ks. Romana Sitki, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż dokonał poświęcenia nowego obiektu, który będzie służył zarówno jako Dom Dziennego Pobytu jak i Warsztat Terapii Zajęciowej funkcjonujący przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mielcu.

Realizację tej inwestycji zapoczątkowało porozumienie Prezydenta Miasta Mielca z proboszczem parafii pw. Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Stary budynek garażowy wraz z parafialną salą spotkań postanowiono przebudować na nowoczesny i funkcjonalny obiekt przeznaczony dla seniorów i osób z niepełnosprawnością. Projekt rozbudowy i rozplanowania pomieszczeń opracował zespół architektów. Prace modernizacyjne i adaptacyjne prowadzono od wiosny do jesieni 2017 roku.

Prowadzeniem Domu Świętego Jana Pawła II zajmie się Parafia Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy współpracy Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

W Domu Dziennego Pobytu przygotowano 30 miejsc dla seniorów. Warsztaty Terapii Zajęciowej w grudniu 2017 roku opieką objęły 15 osób z niepełnosprawnością. Planowane jest przyjęcie kolejnych 10 uczestników WTZ.

Działalność nowej mieleckiej placówki opieki społecznej odpowiada na słowa jej wielkiego patrona Świętego Jana Pawła II, który kiedyś powiedział „Starajmy się tak postępować i tak żyć, aby nikomu w naszej Ojczyźnie nie zabrakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny pozostawiony bez opieki”.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 13 kwiecień 2018 20:11