wrapper

Wiadomości

wtorek, 03 lipiec 2018 16:05

Abp Ryś: Największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa

Napisane przez Ewa Biedroń
Abp Ryś: Największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa Foto Piotr Babisz /Strefa Chwały Festiwal

"Bądźcie artystami w miłości do Boga i nie myślcie, że jedni są do tego powołani a inni nie – mówił abp Grzegorz Ryś podczas Rekolekcji Ludzi Nowej Kultury w Starym Sączu. W homilii metropolita łódzki podkreślił, że największą godnością w chrześcijaństwie jest być uczniem Jezusa, przynależeć do Niego.

„Człowiek ochrzczony to jest godność. Jesteś ochrzczony -  jesteś kapłanem, prorokiem i królem. Nie ma gorszych, lepszych powołań w Kościele, nie ma większego, mniejszego tytułu, by do Jezusa przynależeć. Każdy to musi zrobić na swój własny sposób. Tylko najpierw odnajdźcie tę miłość Jezusa do każdego z nas, odtwórzcie się na to doświadczenie a Ewangelia będzie dla Was najlepszą z możliwych nowin, a nie wymaganiem ponad siły” – dodał.

Zdaniem arcybiskupa jednym z najpiękniejszych doświadczeń Strefy Chwały jest to, że tutaj wszyscy są artystami. „Nie chodzi o to, co człowiek robi tylko jak, i że w tym co robi widać jego osobę, wrażliwość, twórczość. Każdy musi być sobą. Ważne, żeby to co robimy miało głęboko osobisty rys” – podkreślił abp Ryś.

Strefa Chwały Festiwal, czyli Rekolekcje Ludzi Nowej Kultury zgromadziły w Starym Sączu m.in. muzyków, dziennikarzy, polityków, liderów wspólnot i ich rodziny.

Rekolekcje zorganizowali: Stowarzyszenie Muza Dei wraz z Diecezją Tarnowską oraz Gminą Stary Sącz.

Zobacz zdjęcia 

Ostatnio zmieniany wtorek, 03 lipiec 2018 16:42