wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: wrzesień 2017

„Zaangażowanie w działalność ruchów i stowarzyszeń katolickich jest szczególnie cennym świadectwem oraz wysiłkiem na rzecz budowania jedności i przemieniania współczesnego świata w duchu Ewangelii” – powiedział bp Artur Miziński, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski, podczas Mszy św. w tarnowskiej katedrze. Zainaugurowała ona Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich pod hasłem „Kościół na wzór Chrystusa”.

sobota, 30 wrzesień 2017 11:28

Organista z Turzy był najlepszy

Organista Marcin Kucharczyk z Turzy zdobył pierwsze miejsce podczas V Festiwalu Organistów Diecezji Tarnowskiej "Cantatibus Organis". To jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce. 

Noszenie elementów odblaskowych jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy jest zła widoczność i jest ciemno. Jeśli osoba jest słabo widoczna na drodze, łatwiej może zostać potrącona przez samochód – głosi wspólny Apel przedstawicieli Episkopatu, Policji i Polskiej Rady Ekumenicznej. Ruszyła akcja #ŚwiećPrzykładem.

piątek, 29 wrzesień 2017 10:44

Kana medialnie

Młodzieżowa Agencja Medialna SYNAJ.tv – to nowe przedsięwzięcie tarnowskiej Kany. Tworzyć ją będą młodzi z całej diecezji. Już w wkrótce uruchomiona zostanie specjalna strona internetowa i aplikacja mobilna. Będą tam zamieszczane filmiki, teksty i zdjęcia przygotowywane przez młodych.  Partnerem inicjatywy jest Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJP II w Krakowie.

Strona 1 z 20