wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: styczeń 2018
środa, 31 styczeń 2018 23:30

Wizyta w sektorze lasu w Yombo - ZDJĘCIA

Biskup tarnowski Andrzej Jeż odwiedził kolejną wspólnotę w Republice Środkowoafrykańskiej. Tym razem  udał się do Yombo odległego od Bimbo 25 km. Miejscowość ta, choć ciągle nazywana jest wioską, liczy kilkanaście tysięcy mieszkańców. Eucharystia miała miejsce przed kaplicą – pierwszą wybudowaną w tym sektorze przez tarnowskich misjonarzy. Uczestniczyło w niej niemal tysiąc osób.

środa, 31 styczeń 2018 10:29

1 procent dla Caritas Diecezji Tarnowskiej

„Przekaż  1 procent na Caritas Diecezji Tarnowskiej – możesz odmienić czyjś los”. Takim hasłem ta kościelna organizacja charytatywna zachęca, by ją wspierać, aby nadal mogła pomagać potrzebującym.

W pierwszy czwartek lutego (1.II) wspólnota WSD zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. transmitowanej przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

wtorek, 30 styczeń 2018 22:15

Dwa spotkania w Bimbo

Biskup Andrzej Jeż kontynuując swą wizytę w Bimbo miał okazję zapoznać się z bliska z działaniem projektu, którego autorem i kilkuletnim wykonawcą był ks. Stanisław Wojdak. Jest to dom poświęcony w 2002 roku, przeznaczony dla dzieci zabranych często z ulicy.

Strona 1 z 19