wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2018
poniedziałek, 30 kwiecień 2018 16:33

Matka Boża Łaskawa w kościele św. Maksymiliana

Trwają ostatnie przygotowania do uroczystości poświęcenia i wprowadzenia kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Łaskawej ze Lwowa do dolnego kościoła przy ul. Urszulańskiej.

W dniu 30 kwietnia 2018 r., po uzyskaniu recognitio Stolicy Apostolskiej, zostaje prawnie promulgowany Dekret ogólny w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w Kościele katolickim, który Konferencja Episkopatu Polski przyjęła w dniu 13 marca 2018 r., podczas 378. Zebrania Plenarnego w Warszawie.

Do ostatniej soboty kwietnia społeczność tarnowskiego Wyższego Seminarium Duchownego przygotowywała się od dłuższego czasu. Klerycka Grupa Powołaniowa, na czele z ks. Rektorem Andrzejem Michalikiem oraz swoim opiekunem, ks.Tomaszem Rąpałą od dawna zastanawiali się, jak zachęcić młodych chłopców, aby zechcieli poświęcić swój czas i przyjechali do Tarnowa na tradycyjne "Drzwi Otwarte".

Nowi misjonarze z diecezji tarnowskiej otrzymali w Gnieźnie krzyże misyjne. W tym gronie jest sześciu kapłanów i jedna siostra zakonna. Krzyże poświęcił i wręczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Strona 1 z 22