wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: maj 2018

„Eucharystia celebrowana w duchu miłości jest lekarstwem na mentalność podziałów, dominacji; na niezgodę, egoizm, nienawiść, niezdrową rywalizację, zamknięcie w sobie, na postawę materializmu praktycznego” – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msza św. na Placu Katedralnym w Tarnowie zgromadziła tłumy wiernych. Licznie obecni byli duchowni, alumni i siostry zakonne. Starsi i najmłodsi mieszkańcy miasta wzięli udział w procesji ulicami miasta.

Księża Neoprezbiterzy otrzymali już nominacje na swoje pierwsze parafie. Tymczasem zapraszamy do oglądnięcia filmu, w którym nasi najmłodsi kapłani przedstawiają się wiernym naszej diecezji. Dowiemy się skąd pochodzą, oraz jakie motto obrali sobie na całe kapłańskie posługiwanie.

Nowi kapłani diecezji tarnowskiej znają już pierwsze parafie. Kilka dni po święceniach dowiedzieli się o placówkach duszpasterskich, w których od września będą wikariuszami.

wtorek, 29 maj 2018 15:33

Wakacyjny Zjazd Misjonarzy

Wakacyjne Spotkanie Misjonarek i Misjonarzy odbędzie się w dniach 13-16 czerwca 2018 roku, w Centrum Formacji Misyjnej, w Warszawie, ul. Byszewska 1. 

Strona 1 z 22