wrapper

Wiadomości

Artykuły filtrowane wg daty: czerwiec 2018
piątek, 29 czerwiec 2018 14:16

Odprawy katechetyczne

Pod koniec sierpnia w Tarnowie i w Nowym Sączu odbędą się odprawy katechetyczne. Będą w nich uczestniczyć księża, siostry zakonne i świeccy, którzy uczą religii w szkołach. 

„Rezygnacja z uporczywej terapii nie może też oznaczać opuszczenia pacjenta w zakresie podstawowych form opieki (…) co stałoby się bezpośrednią przyczyną jego śmierci, a więc byłoby eutanazją pasywną. Jeżeli lekarz uczynił to, co tu i teraz możliwe wobec nieodwracalnie postępującego zanikania procesów życiowych pacjenta, to ani on sam, ani otoczenie nie może uznać za niemoralną decyzji o zaprzestaniu dalszej terapii, czyli o rezygnacji ze stosowania środków nieproporcjonalnych do sytuacji; z pewnością byłaby to terapia daremna, której przerwanie nie może być zakwalifikowane jako eutanazja” – czytamy w dokumencie Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski, kierowanym przez bp. dr. hab. Józefa Wróbla, prof. KUL.

czwartek, 28 czerwiec 2018 12:35

Oazowe ścieżki w Krościenku

W sobotę, 30 czerwca o godzinie 14.00 w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku n. Dunajcem zostaną otwarte oazowe ścieżki.

czwartek, 28 czerwiec 2018 12:24

Narodowa pielgrzymka Węgrów

800 węgierskich pątników modliło się w tarnowskiej katedrze i odwiedziło węgierskie miejsca w mieście.

Strona 1 z 17